Top

İMPLANT NEDİR?
İmplantasyon günümüz diş hekimliğinde eksik dişlerin tedavisinde sık kullanılan, diğer protez ve köprü uygulamalarına karşı iyi bir alternatiftir. İmplant eksik diş bölgesindeki kemik içine yerleştirilen bir vida sistemidir.bu vida tamamıyla doku dostu olan titanyumdan üretilir.

Çene kemiğine yerleştirilen implantın iyileşmesi ve kemiğe adaptasyonu için 3 / 6 ay kadar beklemek gerekir.Daha sonra bu implantın üstüne seramik bir kuron (kaplama) yapılarak implantasyon işlemi tamamlanır. İmplant sadece tek veya birkaç diş eksikliğinde değil dişsiz alt ve üst çenelerde uygulanabilir.İmplantlar üzerine uygulanacak protezler, daha stabil, daha konforlu ve daha estetik sonuçlar sağlayacaktır. Bu tedavi dişsiz bölgelerde çene kemiğine yerleştirilen doku dostu vidalarla hareketli takma protez kullanımına son verir.Günümüzde, risklerin en aza indirildiği bu yöntemle, vidalar üzerine yerleştirilebilen sabit protezler sayesinde estetik ve fonksiyonel açıdan başarılı sonuçlar elde edilmektedir.İMPLANTLAR NE KADAR DAYANIR?

İmplantınızın size uzun süreli hizmet verebilmesi için doktorunuzun önereceği hijyen kurallarına uymanız gerekir.Araştırma sonuçlarına göre implantlarda başarı oranı %98 dir.

Eğer diş hekiminizin tavsiyelerine uyar, iyi bir diş fırçalama alışkanlığı ile ağzı hijyenik tutarsanız, yeni yapılmış olan implant dişiniz ile çok daha mutlu olacaksınız.

Yeni dişlerinizin size kendinizi daha değerli hissetme duygusu ile daha yüksek yaşam kalitesi sağladığını fark edeceksiniz. Yapılan diş gerek sizin tarafınızdan gerekse başkaları tarafından, çok doğal ve estetik göründüğü için çok zor farkedilecektir.Yeni dişiniz doğal dişiniz gibi görülecektir.Protezin sağlık olarak yerleşmesi size tekrar rahat yemek yeme ve özgürce konuşabilmenize olanak sağlayacaktır.

Tekrar rahatça gülümseyebilecek hayatınızın tadını çıkarabilecek ve ısırarak elma yiyebileceksiniz